Hatalmas biztonsági baki a Facebookon
Egy biztonsági rést kihasználva bármelyik felhasználó törölhette bármelyik másik facebookos fotóit.
Egy biztonsági rést kihasználva bármelyik felhasználó törölhette bármelyik másik facebookos fotóit.
A szokásos gyakorlattal ellentétben a Facebook nem volt hajlandó fizetni a hibabejelentésért, amikor egy palesztin férfi biztonsági résre hívta fel a fejlesztők figyelmét. A férfi erre meghekkelte Mark Zuckerberg oldalát, de a cég továbbra sem fizet neki, ezért hackerek gyűjtésbe fogtak.
Mindenki számára elérhető a múlt héten bejelentett komoly androidos biztonsági sebezhetőséget kihasználó példakód – írja a HWSW.
Az androidos okostelefonok 99 százalékát érinti egy frissen felfedezett biztonsági rés. Négy éve benne van a szoftverben, most talált rá egy szoftverbiztonsági cég.
Jelentős biztonsági incidenst jelentett magyar idő szerint péntek éjszaka a Facebook: egy hiba következtében 6 millió felhasználó személyes adata szivárgott ki.
Meglehetősen mélyre nyúl a zsebébe a Microsoft, amikor a biztonsági résekről van szó.
A Google 7 napra csökkenti a más szoftvereiben felfedezett kritikus sebezhetőségek hírzárlati idejét – írja a TechCorner.
A Kaspersky Lab kiadta legújabb jelentését, amely az informatikai fenyegetések fejlődését mutatja be az idei év első negyedévében. Az említett időszakban a támadások tele voltak különleges kiberkémkedési és kiberfegyverkezés esetekkel. A szakértők arra jutottak: egy átlagos számítógépen jelenleg nyolc biztonsági rés található.
A tízmilliók által használt, Magyarországon is népszerű Viber-alkalmazással nem csak ingyenesen lehet üzenetet küldeni és telefonálni, hanem az androidos mobilok védelmét is könnyen ki lehet játszani vele. Bárki beléphet mobilunkba, aki ismeri a trükköt.
Több órán át veszélyben voltak az Apple eszközeinek, mobil és asztali operációs rendszereinek használói: email címük és születési dátumuk ismeretében hozzá lehetett férni adataikhoz, vásárolni lehetett a nevükben, vagy éppen távolról törölni lehetett minden adatukat.
Az iOS operációs rendszer 6.1-es verziójában lévő hibának köszönhetően a jelkód ismerete nélkül hozzá lehet férni egy lezárt iPhone bizonyos részeihez.
Egy hibának köszönhetően a weboldalak még akkor is követhetik az egérmozgást, ha a felhasználó minimalizálta a böngészőt - írja TechCorner.
Egy hacker térdre kényszerítette a Google Chrome böngészőt, ezért pénz- és tárgyjutalmat is kapott a cégtől. Már nem először, múltkor is ő vitte el a hasonló verseny 13 millió forintnak megfelelő díját.
Dán kutatók egy olyan sebezhetőséget fedeztek fel a WebKit alapú mobil böngészőkben, amelyen át illetéktelenek is hozzáférhetnek a legújabb csúcstelefonokban tárolt fotókinkhoz, kontaktjainkhoz és a böngészésünk előzményeihez is.
A Mozilla visszavonta a Firefox legutóbbi, 16-os verzióját, miután biztonsági sebezhetőséget észleltek az új böngészőben.
Egy spanyol biztonsági szakértő egy kínos bugra bukkant a népszerű fotómegosztó szolgáltatásban.
A netes fizetésben utazó PayPal ezentúl jutalmazni fogja a hibákat felfedező biztonsági szakembereket.
Az Adobe az egyik biztonsági közleményében hivatalosan is elismerte, hogy a Reader, illetve az Acrobat alkalmazása...
Az Extremetech jelentése szerint a Kolumbia Egyetem mérnökei egy érdekes és veszélyes biztonsági rést találtak a HP...
Az iTunest használó ügyfelek panaszai szerint nyolcvan eurót számláztak nekik egy alkalmazás ürügyén, amit sokan egyáltalán nem is vettek meg. Az app egy kínai játék kiegészítése iPhone-ra vagy iPadre, a károsultak közül sokaknak nincs is ilyen készüléke. Hatalmas biztonsági rés tátong a rendszerben.